Usługi rehabilitacyjne

Fizykoterapia:

Magnetoterapia

To metoda polegająca na poddaniu miejsca zabiegowego zmiennemu polu magnetycznemu o niskiej częstotliwości. Na skutek przemieszczania się jonów zabieg ten wzmacnia procesy naprawcze organizmu oraz przemianę materii. Jego zaletą jest to, iż można go wykonywać przez opatrunki gipsowe oraz przez ubranie.

TENS

Jest to dokonywana przez naskórek elektryczna stymulacja nerwów, dzięki której można zredukować ból. Wykorzystuje się w tej metodzie impulsy elektryczne o małej amplitudzie, w której poprzez stymulowanie nerwów obwodowych sygnał elektryczny dociera do rdzenia kręgowego i blokuje przekazywany do mózgu impuls nerwowy o bólu lub powoduje wytwarzanie beta-endorfin, które są naturalnymi substancjami przeciwbólowymi.

Prądy Treaberta

To zabieg elektroleczniczy o intensywnym działaniu przeciwbólowym i przekrwiennym, w którym intensywność prądu wprowadza mięśnie w wibracje powodując ich rozluźnienie.

Prądy Kotz’a

To zabieg polegający na wywołaniu skurczów głęboko położonych włókien mięśniowych poprzez oddziaływanie prądem o średniej częstotliwości. Zabieg ten wywołuje silny skurcz mięśniowy aktywując zstępujące włókna nerwowe oraz blokując wstępujące włókna nerwowe. Dzięki temu zabiegowi uzyskujemy w stymulowanym obszarze działanie przeciwbólowe.

Jonoforeza

Polega na wprowadzeniu do chorego miejsca lekarstwa dzięki przepływowi przez nie prądu o stałym natężeniu. Działanie takie jest skuteczna przy bólach stawów, kręgosłupa, nerwobólach, stanach zapalnych. Zaletą tej formy fizykoterapii jest jej bezboleśność.

Elektrostymulacja

To zabieg elektroleczniczy, w którym w celu pobudzenia mięśni lub nerwu do pracy wykorzystuje się przepływ prądu impulsowego (zmiennego).

Galwanizacja

To zabieg wykorzystujący prąd stały aby zwiększyć pobudliwość nerwów oraz zwiększyć ukrwienie i zredukować ból.

Diadynamik

To zabieg elektroleczniczy wykorzystujący prądy modulowane o małej częstotliwości powstałe przez nałożenie na prąd stały prądu sinusoidalnego. Zabieg polega na zastosowaniu prądów małej częstotliwości w postaci "prądów impulsowych”.

W zabiegu tym wykorzystuje się szereg ich leczniczych właściwości: zmniejszenie napięcia mięśniowego, złagodzenie dolegliwości bólowych, miejscowe przekrwienie tkanek, przyrost masy mięśniowej.

Ultradźwięki

To fale akustyczne o wysokiej częstotliwości (1-3 MHz).Tkanka uderzana podczas zabiegu tego typu falami podlega mikro-masażowi, którego efektem jest zwiększona temperatura i przyspieszone mikrokrążenie. Ultradźwięki działają przeciwbólowo, rozluźniająco i przyspieszają gojenie.

Fonoforeza

To zabieg analogiczny jak ultradźwięki, lecz z zastosowaniem leku w celu jego wprowadzenia w tkanki.

Laseroterapia

To precyzyjne naświetlanie tkanek za pomocą światła laserowego o parametrach biostymulacyjnych. Wykorzystując światło laserowe o niskim natężeniu do tzw. biostymulacji laserowej, możemy dostarczyć do tkanek i komórek dodatkową energię wspomagając w ten sposób naturalne procesy regeneracyjne organizmu i przyspieszając gojenie ran oraz złamań. Ponadto, poprzez zmiany w gospodarce tlenowej komórek i polaryzacji błon komórkowych, uzyskujemy efekt wyraźnego działania przeciwbólowego i przeciwzapalnego.


Masaż

Masaż klasyczny

Jest jedną z najpopularniejszych form masażu o bardzo szerokim zastosowaniu. Tą metodę terapii stosuje się miedzy innymi przy schorzeniach ortopedycznych oraz neurologicznych, w celu pobudzenia lub rozluźnienia tkanki mięśniowej.

Drenaż limfatyczny

Polega na bezpośrednim działaniu mechanicznym na naczynia limfatyczne. Celem tego masażu jest usprawnienie krążenia limfy w naczyniach limfatycznych a tym samym zapobieganie powstawaniu chorób spowodowanych jej zastojem.

Służy on również do likwidacji obrzęków zastoinowych, wysięków limfatycznych oraz skraca czas resorpcji (wchłaniania) siniaków i krwiaków.


Terapia indywidualna

Polega na indywidualnym podejściu podczas sesji terapeutycznej do pacjenta a także do problemu, z którym się boryka. Sesja terapeutyczna składa się ze specjalistycznych technik manualnych, masażu funkcjonalnego, mobilizacji i manipulacji stawów oraz innych technik wykonywanych na tkankach miękkich.

Gimnastyka Korekcyjna - jest jedną z najważniejszych metod zapobiegania i leczenia wad postawy. Specjalnie dobrane w zależności do wad postawy indywidualne ćwiczenia mają bezpośredni wpływ na korekcję postawy poprzez zwiększenie siły mięśni oraz wytworzenie nawyku utrzymywania prawidłowej postawy ciała.

Kinesiotaping

To metoda stosowana po przeprowadzonej wcześniej przez terapeutę diagnostyce tkanek miękkich i polegająca na aplikacji plastrów na skórę we wskazanym (określonym) miejscu. Oklejanie plastrami wykonywane jest tak, aby wspomagały one pracę mięśni, stabilizowały staw, rozluźniały tkanki miękkie, wspomagały pracę naczyń krwionośnych i limfatycznych a także poprawiały elastyczność skóry i blizn.